Portatif Jeneratör

Portatif Jeneratör; Şehir içi uygulamalarında kullanım ve daha da düşük gürültü seviyeleri için gürültüyü azaltan tasarıma sahip Portatif Jeneratörler tercih edilmelidir.

Enerji çeşitlerini elektrik enerjisine çeviren aygıtlara jeneratör adı verilir. Portatif jeneratör ise daha kullanışlı ve her yere götürülür. Elektrik kesintisi olduğu zaman sizlere uzun süreli enerji sağlar. Kısa süreli durumlarda özellikle kullanılır. Saat süre ile sizlere kesintisiz enerji sağlar. 5 saat sonunda mutlaka dinlendirilmesi gerekli yoksa motoru zarar görür.

 

Portatif Jeneratör Nasıl Kullanılır?

 

4 zamanlı motor yağı ile çalışır. Portatif jeneratör ile her zaman her yerde güvenli elektrik. Motor yağı dışında kesinlikle başka bir yakıt konulmamalı. Konulan yakıt ise düzenli olarak verilen sürede değişmeli. Eğer jeneratörü 1 aydan fazla kullanmayacaksanız mutlaka yağını boşaltın.

 

Portatif Jeneratör ve Kullanım Özelliği

 

Jeneratör sıcakken kesinlikle yakıt doldurmayınız. Soğutun ve uygun yağı kullanın. Motor çalışınca belirli bir ısınma süresi bulunur. Bu ısınma süresi beklenmeli. Açık havada çalıştırmaya dikkat edin. Kapalı ortamdaysa havalandırın. Ortam kapalı ise sizlere karbon monoksit sızdırır.

 

Kullanım özelliği çok yaygın. Sizleri her zaman kurtaracak bir aygıt. Yeni tasarımlar özellikle modern sunumlarıyla. En yeni özellikler her zaman günümüz teknolojisinde sizlere en iyi amaçları sağlar. Özellikle iş yerlerinde olan ve veri kaybetmek istemeyenler için tek çözüm. Bütçenize uygun fiyatlar ve kampanyalı seçenekler. İstediğiniz gibi istediğiniz yere götürme olanağı. Kullanımı kolay olan ürün ile sizler de rahatlığı yaşayın.

 

 

PORTATİF JENERATÖR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

>Elektrik kesintilerinde güvenlik ve konforunuzun devamı için Portatif jeneratörler en iyi yardımcınız olacaktır. Jeneratörünüzü kullanmadan önce aşağıdaki temel konulara dikkat etmenizi öneririz.

 

>Kullanım kılavuzunu mutlaka okuyunuz.

 

>Çalıştırmak istediğiniz cihazlar için gerekli gücü belirleyiniz. Jeneratörün aşırı yüklenmesi sigortasının artmasına ve çalıştırdığınız cihazlarda arızaya sebep olabilir.

 

>Tamamen kapalı alanlarda (oda, garaj, apartman içi vb gibi) havalandırma yapılıyor olsa dahi jeneratörü çalıştırmayınız. Kapı, pencere açılması, fan ile havalandırma yapılması ortamdaki Karbonmonoksit birikimini engellemez.

 

>Çalıştırmak istediğiniz cihazları direkt olarak jeneratöre bağlayınız. Bunu yaparken uygun kesitte kablo kullanınız.

 

>Jeneratörü ıslak ortamlarda çalıştırmayın ve bırakmayınız, elektrik çarpabilir. Asla ıslak elle jeneratöre dokunmayınız.

 

>Jeneratöre yakıt koymadan önce soğumasını bekleyiniz. Çalışırken veya sıcakken jeneratöre yakıt koymaya çalışmak yangına ve yaralanmalara sebep olabilir.

 

>Her yakıt konulduğunda yağ seviyesini de kontrol etmek faydalı olabilir.

 

>Portatif jeneratör ile kaynak makinası çalıştırmayınız.

 

>Kullanım kılavuzunda belirtilen hususlara uyulmaması halinde ve yetkili servis dışında ürüne yapılacak müdahalelerde ÜRÜN GARANTİ KAPSMINDAN ÇIKACAKTIR.

 

>Benzinli Portatif Jeneratörlerde 95 oktan kurşunsuz benzin kullanınız ve BENZİNE KESİNLİKLE YAĞ VS KARIŞTIRMAYINIZ.

Top